انجام هر کاری به مقدمات خاص خود نیاز دارد و این موضوع در آمیزش زن و شوهر اهمیت بسیار بسیار بالایی دارد که غفلت از آن به عوارض نامطلوبی به خصوص در زن منجر می گردد.

کارهایی که برای تحریک و آمادگی زن برای آمیزش باید انجام شود:

-نوازش و مالش دستها و پاها (دستها حتما با دستها و پاها را با دستها و یا با پاها نیز می توان نوازش کرد)

- بوسه که تاثیر بسیار زیادی در آمادگی زن برای آمیزش دارد

- ملامسه و مالش پستان که هر چه به نوک پستان نزدیکتر شود حساسیت بیشتر است ولی بهتر است همه پستان و بعد قسمتی و بعد کمتر و بالاخره نوک آن را دریافت و گاه نیز درهم هر قسمت را نوازش کرد

- مکیدن و بوسیدن پستانها

- نوازش ومالش آلت مرد و فرج زن به خصوص کلیتوریس(چوچوله یا بظر) با دست(البته خیلی آرام)

- فشار آلت و تماس آن با فرج

- گذاردن آلت در طول افقی دهانه فرج یا بین سرین یا بین رانها

موارد دیگری نیز مانند بوسیدن و لیسیدن آلت و فرج و قراردادن آلت در دهان زن نیز می تواند تحریک کننده باشد اما به دلیل رعایت مسایل بهداشتی و حساسیت بعضی از افراد کمتر انجام می شود

آمیزش دخول آلت نعوظ یافته (سفت و بزرگ شده) مرد است در مهبل زن و نتیجه آن در مرد یک مرحله و در زن یک یا چند مرحله است. مرد با حرکت و رفت و برگشت دادن آلت خود به اوج لذت جنسی(ارگاسم) می رسد اغلب دو دقیقه پس از دخول آلت در مهبل انزال پیش می آید و حدود 2 تا 4 سی سی منی از مجرا خارج می گردد و نعوظ حاصله به تدریج یا به سرعت از بین می رود.

آمیزش زن نیز با نعوظ صورت می گیرد و نعوظ در هر حال پرخون شدن است که هم  کلیتوریس زن پرخون و متورم می گردد و هم لبهای مهبل و این پرخونی در تمام دستگاه تناسلی اش هست. زن زمانی آماده آمیزش است که به نظرش نعوظ یابد و احتقان دستگاه تناسلی اش به قدری شدید است که لبهای مهبل نیز متورم می گردد. علاوه بر نعوظ کلیتوریس سر تا سر مهبل با ترشح غدد مربوطه(غدد بارتولین) به مخاطه ها مرطوب می شود بعلاوه آنکه با تند شدن تنفس و تقاضای دخول اعلام آمادگی معلوم می گردد.

زن بر عکس مرد مدت زمان لازم جهت رسیدن به اوج لذت جنسی اش حدود ده دقیقه طول می کشد و در این فواصل چند نوبت به اوج لذت جنسی نردیک شده و باز بر می گردد تا بالاخره در یک نوبت به اوج لذت جنسی برسد و اگر به اوج لذت جنسی نرسد و انزالش روی ندهد احتقان دستگاه تناسلی باقی مانده و در اثر پرخونی، زن دچار کمردرد می شود. لذت بخش ترین آمیزشها این است که مرد مقاومت کند تا اوج لذت جنسی زن با وی همزمان صورت گیرد.

اگر قبل از آنکه زن به اوج لذت جنسی برسد انزال مرد روی دهد و نعوظ آلت وی پایان یابد و خود را از آمیزش کنار بکشد احتقان دستگاه تناسلی زن باقی مانده و به درد کمر مبتلا می گردد. روش صحیح جلوگیری از این مسئله این است که اختلاف بین متوسط زمان آمیزش زن و مرد که تقریبا 5 – 10 دقیقه(متوسط 8 دقیقه) طول می کشد دخول صورت نگرفته و مرد با نوازش و بازی و تحریک زن را آماده سازد تا آنکه در مدت دو دقیقه که دخول صورت می گیرد همزمان با هم به اوج لذت جنسی برسند.

این را باید دانست که ممکن است با تحریکات فیزیکی و روانی پیش از آن که دخولی صورت گیرد زن به اوج لذت جنسی برسد و مرد انزالی نداشته باشد در این صورت برای زن لذت بخش تر است که با دخول به اوج یا اوجهای لذت جنسی بعدی برسد.
+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم فروردین ۱۳۸۸ساعت 9:30  توسط علی  |